:נושא משפחה

הסכם גירושין

הסכם גירושין

בני זוג נשואים המחליטים להתגרש ניצבים בצומת דרכים ובצורך לבחור את הדרך הנכונה בעבורם בהתמודדות עם הסיטואציה הלא מוכרת אליה נקלעו. הם לא פעם מתלבטים האם לפנות לגישור מהיר וחסכוני שיוביל לבניית "הסכם גירושין" שיבטיח את סיום הקשר במינימום נזקים כלכליים ונפשיים או לפנות למלחמות משפטיות ארוכות, מתישות ויקרות בהן יוגשו בין היתר כתבי תביעה והגנה תצהירים ועדויות שרק "יישפכו שמן" וילבו את הקרע, כאשר בסופו של יום גם אם מי מהצדדים בטוח בצדקתו, לא בהכרח הוא יקבל בסוף את מה שהוא רוצה.

חשוב להבין, שעל מנת שהליך הגישור יצלח נדרש רצון כן ואמיתי של שני הצדדים להגיע להסכם, כל צד וכל זוג מתמודד באופן שונה עם קבלת הפירוד ולכן לעיתים יש קושי לגייס את שני בני הזוג להבנה מראש ולא בדיעבד, כי ניהול הליך הגירושין, ביחוד בערכאות המשפטיות, גובה מחיר יקר (נפשי וכלכלי) וזאת בעת שהתא המשפחתי מפוצל וכל צד צריך לשאת בנטל הכלכלי לניהול הגירושין לבד, בבידוד ריגשי ובמקביל להתמודד עם הבעיות הרגשיות הנלוות שחווים הילדים (שגם הם צרכים פתאום להתרגל לסיטואציה לפיה משפחתם במתכונת הרגילה כבר לא תתקיים) ולכן חבל שרק בדיעבד לאחר שהמשפחה תשלם מחיר יקר יגיעו למסקנה זו.

בחירה בניהול הליך גישור, היא למעשה בחירה בדרך הלא פורמאלית המהירה, היעילה והחסכונית, שתוביל לעריכת "הסכם גירושין" שיאושר בפני בית המשפט לענייני משפחה או בפני בית הדין ויקבל תוקף של פסק דין, זו בחירה בדרך שמאפשרת ל"התגרש בטוב" מבלי לחרוך את הנפש ולהותיר צלקות ועוגמת נפש עצומה לכם ולילדים שעומדים בתווך, המגשר לא קובע מי אשם ומי צודק הוא אינו שופט, אלה מסייע לבני הזוג שהגיעו להחלטה מושכלת, לקיים הליך הידברות בתום לב ובאווירה נעימה וזאת לצורך הגעה לפשרה שתעוגן ב"הסכם גירושין" ותבטא את אופן חלוקת הרכוש, זמני המשמורת ותשלום המזונות. חשוב לערוך את ההסכם באופן מקצועי ומקיף ולקבוע מנגנוני פיצוי במקרה של הפרה ללא צורך בהתערבות נוספת של בית המשפט.

divorce symbol

הסכם שלום בית לחילופין גירושין

ישנה אופציה לבני זוג שחוו משבר, אך עדיין מחליטים לתת הזדמנות נוספת לשקם את מערכת היחסים בניהם, לערוך הסכם שלום בית לחילופין גירושין, ההסכם בחלקו הראשון ייקבע את הדרך בה הם מתכוונים לפעול על מנת לשקם את הזוגיות כמו התחייבות ללכת לטיפול זוגי על מנת לטפל בנושא עליו סובב המשבר, חלוקת אחריות שונה בטיפול בילדים התחייבות לקיום יחסי אישות ולבילוי משותף וכו'. כאשר החלק השני בהסכם יגדיר מראש את הסדרת חלוקת הרכוש, דמי המזונות ואחריות ההורית וזמני שהות וזאת למצב בו הניסיון לשיקום מערכת היחסים לא צלח, אישור ההסכם בערכאה המוסמכת יקנה לו תוקף של פסק דין.


כל האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו וכל המידע לעיל משמש כמידע כללי בלבד. אין בדברים האמורים בכדי להחליף מידע ויעוץ משפטי קונקרטי ופרטני המתאים לנסיבות העניין. כל המסתמך על האמור לעיל בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו לכל תוצאה ישירה או עקיפה ט.ל.ח.

שליחת הודעה

לתיאום שיחת ייעוץ, ללא התחייבות