:נושא ליטיגציה

סכסוכי שכנים

contract symbol

ליטיגציה


סכסוכי שכנים בבית המשותף

מרבית הבתים במדינת ישראל הם בתים משותפים, דיירי הבית המשותף חולקים את הרכוש המשותף יחד עם "שכנים" שהם למעשה אנשים זרים בעלי רצונות ודעות משלהם.

הדיירים נדרשים לעבוד בשיתוף פעולה ולקבל החלטות שיוצרות אינטראקציות העלולות להוביל לסכסוכים בין השכנים במגוון תחומים כגון תביעות כספיות בשל אי תשלום דמי ועד בית, שיפוץ הבית, זיפות הגג, תביעות לצו עשה בשל חוסר היכולת להתמודד עם רטיבויות ונזילות מדירה של שכן שאינה בשליטתם, תביעה לסילוק יד בשל השתלטות דייר על רכוש משותף כמו מחסן, חניה וחצר משותפת ועוד.

במצב שנתקלתם בסכסוך מסוג זה מומלץ לפנות לעורך דין הבקיא בתחום שינהל את הסכסוך בצורה חכמה גם משפטית וגם באופן שימנע הסלמה, שכן סכסוכי שכנים הם לא פעם רוויות אמוציות ויש לזכור שגם אם הסכסוך "הוכרע" אצל המפקחת על רישום מקרקעין עדיין השכנים נשארים שכנים ולכן עדיף לעיתים לנסות לפתור את הסכסוך גם בדרך של גישור.


כל האמור לעיל אינו מהווה ייעוץ משפטי או תחליף לו וכל המידע לעיל משמש כמידע כללי בלבד. אין בדברים האמורים בכדי להחליף מידע ויעוץ משפטי קונקרטי ופרטני המתאים לנסיבות העניין. כל המסתמך על האמור לעיל בכל דרך שהיא עושה זאת על אחריותו לכל תוצאה ישירה או עקיפה ט.ל.ח.

שליחת הודעה

לתיאום שיחת ייעוץ, ללא התחייבות